איך לבחור חברת תחזוקה?

בשנים האחרונות צצו להן חברות רבות הפועלות בתחום אחזקת הבניין ותפעולו השוטף. אספנו את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי שתוכלו לבחור באופן מושכל בחברה האמינה, הבטוחה והמקצועית ביותר שתעניק לכם סביבת חיים מוגנת, נקייה ואיכותית.

שטף הבנייה הבלתי פוסק שמאפיין את מדינת ישראל והביא להופעתם של מגדלי מגורים ונכסים מסחריים מלאי מערכות מתקדמות וחדשניות שינה את כללי המשחק והעלה את חשיבותן של חברות ניהול ואחזקת נכסים. אם בעבר אפשר היה להישען על וועד הבית שיאסוף מגבית וידאג לתחזוקה מינימלית של הנכס הרי שההתפתחות המואצת שעובר התחום והמעבר למודלים של דיור משותף גרמו לכך שכפי שכל בית צריך מרפסת, כל בניין צריך חברת אחזקה. כזו שתדאג לניהולו השוטף ולאחזקתו ותדע לספק את המענה המקצועי, הבטוח והיעיל ביותר שניתן. אלא שאת המגמה הזו זיהו רבים. חיפוש מהיר בגוגל יגלה אינספור חברות אחזקה המציעות את שירותיהן. אלא שניהול ואחזקת נכס הוא עולם ומלואו המורכב ממגוון רבדים וכולל שליטה במערכות חיוניות מתקדמות, ידע מקצועי וראייה רחבה במגוון תחומים ויכולות ניהול גבוהות. כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם מפקידים את הנכס שלכם בידיים הבטוחות והמקצועיות ביותר אספנו שלושה טיפים שיסייעו לכם לבחור את האנשים שידאגו לסביבת החיים שלכם.

גבייה, תכנון תקציב, ביטוח, ניקיון, גינון, אחזקת מערכות מיזוג אוויר, מים וחשמל, עמידה בתקני בטיחות, תפעול חדר כושר ועוד והרשימה עוד ארוכה. לא סתם אמרנו שניהול בניין הוא עולם ומלואו. זה אולי נשמע מסורבל אבל אם תבחרו בחברה הנכונה תגלו כמה זה פשוט. כשאתם מחפשים ובוחנים חברות הפועלות בתחום בדקו אילו שירותים הן באמת מציעות. הקפידו לוודא שאתם מקבלים מענה הוליסטי לכלל הדרישות והצרכים שלכם כך שבמקום לעבוד מול חמישה ספקים תוכלו לרכז את כל הפעילות מול גוף מתכלל אחד. תבקשו לראות תקציב ניהול שנתי ובדקו האם כולל בתוכו את כלל השירותים כך שלא ניתן יהיה להפתיע אתכם עם הוצאות נוספות “לא מתוכננות”.

ניהול ואחזקת מבנה ונוגע באופן ישיר לחיים שלכם ואם יש דבר אחד שאסור לכם להתפשר עליו זה הבטיחות שלכם ושל היקרים לכם. לכן, הקפידו לבדוק שהחברה שבחרתם עומדת בתקני הבטיחות המחמירים ביותר. וודאו שכלל המערכות החיוניות עוברות בדיקות שוטפות בתדירות קבועה ושהעובדים עוברים הכשרות בטיחות והכשרות מקצועיות נדרשות. אל תחששו לבקש אישורי עבודה מקצועיים ותזכרו – בטיחות מעל לכל! מערכות חיוניות כגון גילוי וכיבוי אש, חשמל, מים, מיזוג אוויר, מעליות ועוד, המותקנות בבניינים הינן חכמות ומתקדמות. הן ומאפשרות ייעול משמעותי ומאפשרות לכם ליהנות משירותים איכותיים ומתקדמים אך מצריכות תפעול ואחזקה על בסיס קבוע ושוטף והתמקצעות והיכרות מעמיקה איתן. וודאו שלחברת האחזקה שליטה מלאה בכלל המערכות ותכנית תחזוקה שוטפת ומותאמת (הכלולה בתקציב השוטף) כך שמערכות אלו יאריכו חיים ויתפקדו בצורה מיטבית. אל תתפשרו על מקצועיות.

בסופו של דבר, אתם בוחרים באנשים שיופקדו על ניהול סביבת החיים שלכם. צריך להיות לכם אמון מלא וידיעה שכשתהיה לכם בעיה, ולו הקטנה ביותר, הם יהיו שם בשבילכם. הקפידו לשאול כיצד באמת עובדת התקשורת מול החברה. האם המוקד הטלפוני זמין לכם 24/7? האם עומדת לרשות הדיירים אפליקציה ייעודית עם “אזור אישי” בה ניתן לצפות בדיווחים שוטפים, להשאיר פניות ולקבל מענה מיידי? לסיום, וודאו ההתקשרות שלכם עם החברה אינו כובל אתכם – במידה וכן, זה צריך להדליק אצלכם נורה אדומה. לבסוף, בקשו לראות את הפורטפוליו של החברה ואל תוותרו על המלצות אישיות מלקוחות קיימים. הם ידעו להשלים לכם את הפאזל שיסייע לכם לבחור נכון.

טיפים לאחזקה נכונה ויעילה

אחזקה נכונה של הבניין תוודא שאתם חיים בסביבה הבטוחה ביותר, תשמור על תקינות המבנה, המערכות והמתקנים ותחסוך לכם עלויות. הנה שלושה טיפים קטנים – גדולים לאחזקה וניהול נכון של בניין שכל אחד מכם צריך להכיר.

הבנייה הגבוהה והמעבר המואץ לדיור משותף שהצטרפו לבנייני המשרדים שצצים מכל עבר העלה את הצורך במתן פתרונות ניהול ואחזקה שיענו על הצרכים המשתנים הקשורים במעבר לדיור המשותף. אופי מגורים זה, שכה נפוץ בעולם, הופך מרכזי יותר ויותר גם כאן בישראל ונוכח המאפיינים למדינה ובראש ובראשונה גודלה המצומצם אין ספק שמגמת הבנייה לגובה כאן כדי להישאר. ניהול ואחזקה של מגדלי מגורים, רבי קומות ונכסים מסחריים איננו עניין של מה בכך. מדובר רבי קומות מלאי דיירים ושוכרים, עתירי מערכות חיוניות מתקדמות ומתקנים כגון חדרי כושר, בריכה ועוד הדורשים תחזוקה שוטפת וקבועה. וזה עוד לפני שנגענו בניהול השוטף של המתחם וההתנהלות מול הדיירים עצמם ומול ספקי המשנה ונותני שירותים כמו חברות ניקיון ועוד. כדי לעשות לכם סדר בדברים אספנו שלושה טיפים קטנים גדולים שבין אם אתם אחראים בעצמכם או שוכרים את שירותיה לש חברת ניהול יעשו לכם סדר.

השלב הראשון וככל הנראה החשוב ביותר בניהול בניין ובכלל הוא הגדרת תקציב שנתי קבוע מראש. התקציב יאפשר לכם ליצור מסגרת ברורה שתאפשר לכם לדעת בדיוק מה הן ההוצאות הנדרשות לכם וכך גם מה הוא הסכום שיש לגבות מדיירי הבניין. תכניסו לתוכו את כלל ההוצאות הצפויות מקצה לקצה, החל מחיובי חשמל, מים והיטלים נוספים ועד לתחזוקה השנתית של המעלית ואפילו את ההדברה השנתית  כך שתתקבל תמונת מצב ברורה. טיפ נוסף, תמיד השאירו לכם בצד תקציב קטן להוצאות נוספות ובלתי צפויות שעשויות לצוץ.

אמנם מדובר במבנה משותף שאיננו בבעלותכם אך אל תוותרו על ביטוחים תקפים המותאמים לדיור המשותף דוגמת ביטוח צד ג’ (עבור כל באי הבניין), ביטוח מבנה משותף (עבור הרכוש והחלל המשותף) ובמידה ומועסקים בבניין עובדים הרי שגם ביטוח אחריות מעביד. ביטוחים אלו אמנם לא תמיד נראים הכרחיים אך עם הזמן אתם תצטרכו אותם, בלאי מתרחש ולצערנו גם תאונות הן בלתי נמנעות. ביטחים שכאלו יחסכו לכם הרבה כסף ולא פחות חשוב מכך יקנו לכם שקט נפשי.

הבניין שלכם מכיל כאמור מגוון מערכות ומתקנים הדורשים אחזקה שוטפת וקבועה. כן, גם אם נראה שכרגע הכל תקין. הכינו מבעוד מועד תכנית אחזקה קבועה בה מוגדרות בדיקות תקופתיות שיאפשרו לכם לעמוד על תקינותן של כל אחת ממערכות הבניין החל מהמערכות החיוניות ביותר כגון כיבוי אש, מים, גז וחשמל ועד לחדר הכושר והגינה המשותפת. עשו לכם מנהג לסייר ולעבור באופן קבוע בחצר, בחדר המדרגות ואפילו במקלט המשותף כך שתוכלו להיות כל העת עם היד על הדופק כך שתוכלו לתת מענה על הליקויים עוד לפני שהם נגרמים וכך למנוע את הופעתם וגם לחסוך בעלויות. זכרו, אחזקה נכונה ויעילה מאפשרת לכם ליהנות כל העת מאיכות חיים גבוהה, התייעלות תקציבית ולבסוף שומרת על המבנה ומונעת הופעתם של ליקויים. אל תוותרו עליה.

כל התשובות לכל השאלות על ניהול ואחזקה מבנה משותף

בעולם, תחום אחזקת המבנה ותפעולו מוכר וברור לכולם אלא שכאן בישראל הוא עדיין נמצא בצמיחה. כחברה מובילה ועתירת ניסיון שפועלת בתחום מראשיתו אנחנו נתקלים מדי יום בשלל שאלות נפוצות אותן העלנו לכאן בשביל כל אחד ואחת מכם ביחד עם התשובות של המומחים שלנו.

הופעתם של מגדלים מרובי דיירים ועקב כך גם מרובי מערכות הפכה את ניהול המבנה לעולם ומלואו. וועד הבית לבדו כבר לא מספיק וכאן נכנסת חברת הניהול לתמונה. היא אחראית לכלל ניהול המבנה ואחזקתו לרבות תפעול כלל המערכות הפועלות בו וטיפול בכל הבירוקרטיה הנלווית (ויש לא מעט). היא מזהה את כל הצרכים, הפערים והשירותים הנדרשים בונה תכנית עבודה שנתית ומוציאה לפועל את הכל מא’ ועד ת’. החל מתיקון פיצוץ בגינה, טיפול תקופתי למעלית, הכנת הביטוחים הנדרשים ועד לגבייה מכל דייר ודיירת.

חברות ניהול מובילות לא מסתפקות רק באיש קשר קבוע שמלווה את הבניין אלא מעמידות לרשות כלל הדיירים מוקד טלפוני זמין 24/7 ואף תעשה שימוש באפליקצייה ייעודית שניתן להתקין על הטלפון ולקבל באמצעותה דיווחים שוטפים. בנוסף, מתקיימות מדי שנה ישיבות בשיתוף נציגי הדיירים בה מוצגת התוכנית השנתית ומועלים צרכים ופערים.

ברור שלאחזקת כל מבנה עלות שונה הנגזרת מכמות הדיירים, השירותים הפועלים בבניין והמתקנים שקיימים אך דעו שייתכנו הפרשים גם בין מבנים זהים לחלוטין. הפרשים אלו נובעים מרצונות וצרכי הדיירים (תדירות הניקיון והיקף האבטחה לדוגמא) אך גם מההפרשות החודשיות הנלוות, כגון מקרי חירום ותיקונים המשתנות בין מבנה אחד לשני ואפילו אופי הביטוח.

אחת השאלות הנפוצות ביותר שגם תסייע לכם לדעת אם בחרתם בחברה בטוחה לנהל את סביבת החיים שלכם. התשובה היא כן. חברת ניהול איכותית ואמינה תתנהל מולכם בשקיפות מלאה וזה יכול להיות סינון ראשוני בתהליך הבחירה. בחברות כאלו, תקציב הניהול שקוף לחלוטין מול כלל הדיירים והוא מפקד לחשבון חיצוני שכל תנועה בו מדווחת לוועד המנהל את הבניין.

שאלת השאלות. לא משנה באיזה תחום מדובר הרי שפעולת גביית הכספים תמיד טעונה. אלא שגם כאן יש יתרון לחברות הניהול עתירות הניסיון. אלו שראו ושמעו כבר הכל. לא רק שהן אחראיות בעצמן על גביית הכספים מדיירי הבניין אלא שהן גם יודעות לתת מענה שלם הכולל אף ייעוץ משפטי (לרבות טיפול בסכסוכי דיירים) במידת הצורך.

חברת הניהול אחראית לכלל הטיפול במבנה וכמובן שבתוך כך גם לכל הבירוקרטיה הנלווית לכך. היא אמונה על עשיית הביטוחים הנחוצים וחידושם, על התשלומים הנלווים לכלל הגורמים וקבלת ההיתרים והרישויים הנדרשים למבנה, למערכות המותקנות ולמתקנים הפועלים בו.

צור קשר

תמלאו את הטופס ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי

ב.ג. פאר מתמחה בניהול ואחזקת מגדלי מגורים, רבי קומות ומבנים מסחריים ובתפעול שוטף של כלל המתקנים הקיימים והמערכות המותקנות. לאורך השנים צברה החברה מוניטין וניסיון רב בתחום. תחת ניהולה נמנים כיום למעלה מ-70 נכסים והיא מספקת שירותים שוטפים לכ-3,500 בתי אב וכל זאת תוך עמידה בסטנדרטים הגבוהים ובתקנים המחמירים ביותר ותוך והקפדה על מתן שירות מקצועי, אמין אדיב ומסור.

הכתובת שלנו

אימייל

office@bgmanage.co.il

אנחנו ברשתות חברתיות

לקבל הצעת מחיר

תמלאו את הטופס ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי